Lista aktualności Lista aktualności

Przemiana pokoleń

W przyrodzie, przemiana pokoleń to naturalny element jej funkcjonowania. W życiu zawodowym pracowników jakiejkolwiek instytucji też tak się dzieje.

Niedawno, na zasłużoną emeryturę przeszedł nasz pracownik, Pan Marian Paś, który od kilku lat pełnił funkcję podleśniczego w Leśnictwie Chomętowo.

Pan Marian Paś był przez 46 lat czynny zawodowo, bowiem pierwszą pracę rozpoczął 1.09.1971 r.. Przez te wszystkie lata związany był z administracją Lasów Państwowych, najpierw w Nadleśnictwie Smolarz, następnie w Zespole Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie, a ostatnie lata w Nadleśnictwie Strzelce Krajeńskie. Pomimo emerytury, kontaktu z zielonym mundurem i bieżącymi sprawami leśnymi Pan Marian na pewno nie straci, bowiem w jego ślady poszedł jeden z synów, który jest podleśniczym w naszym Nadleśnictwie.

Na uroczystym podsumowaniu aktywności zawodowej Pana Mariana padło wiele podziękowań oraz życzeń na otwierający się nowy etap życia. Całokształt pracy w Służbie Leśnej Pana Pasia podsumował bardzo dobitnie, jego bezpośredni przełożony, czyli leśniczy Leśnictwa Chomętowo, mówiąc, iż „życzyłby sobie, aby młode pokolenie pracowników odznaczało się taką rzetelnością i skrupulatnością jaką cechował się Pan Paś.”

A jako, że natura nie znosi próżni, Leśnictwo Chomętowo ma już nowego podleśniczego, jest nim Pan Rafał Soniewski.

Obu Panom na początku nowych dróg życiowych, składamy serdeczne życzenia satysfakcji z poczynionych kroków, osiągniętych celów i wciąż nowych wyzwań!

 

D.W-W.

Fot. archiwum N-ctwa

 

„Natura nie znosi próżni” Francois Rabelais, źródło: www.aforyzmy.com.pl