Lista aktualności Lista aktualności

Razem możemy więcej

Właśnie zakończyła się realizacja przedsięwzięcia finansowanego wspólnie przez Gminę Kłodawa i Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie. Leśniczówka leśnictwa Wełmin jest już zaopatrywana w wodę z bezpiecznego źródła, a płynąca z kranów woda spełnia wszelkie normy. A wszystko to za sprawą nowego urządzenia wodociągowego.

      Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie chętnie i skutecznie współpracuje z lokalnymi samorządami, o czym świadczą znane w całym regionie wspólne przedsięwzięcia drogowe (w taki sposób wybudowano, bądź wyremontowano łącznie ponad 20 km dróg) - w tej kwestii byliśmy prekursorami. Dobra współpraca, tym razem z Gminą Kłodawa, zaowocowała wykonaniem urządzenia wodociągowego, które w sposób bezpieczny dostarcza wodę z wodociągu wiejskiego wsi Zdroisk do leśniczówki leśnictwa Wełmin. Koszty przedsięwzięcia wyniosły 80 tys. zł, z czego 20 tys. zł sfinansowała Gmina Kłodawa.

       Jak mówi Nadleśniczy Pan Grzegorz Jankowski: priorytetem było dla nas zapewnienie leśniczówce dostępu wody zdatnej do picia, gdyż ujęcie własne jakie dotychczas posiadała ta działka, po kilku latach eksploatacji nie spełniało podstawowych wymogów. Bardzo dziękuję Pani Wójt oraz pozostałym urzędnikom Gminy Kłodawa za rzeczowe podjęcie tematu, konstruktywną współpracę i wsparcie w realizacji zadania. Leśniczówka to nie tylko zamieszkujący tu Leśniczy wraz z rodziną – mieszkańcy wsi Zdroisk, to również kancelaria leśnictwa, gdzie przyjmowani są petenci. A zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejszym celem.

        Ze współpracy zadowolona jest też Gmina Kłodawa. Za całokształt współpracy podziękował obecny na spotkaniu Zastępca Wójta, Pan Andrzej Kwiatkowski, który  wyraził radość ze zrealizowanego zadania : zabezpieczenie wszystkich mieszkańców Zdroiska w dobra, jakim bez wątpienia jest woda, woda zdatna do picia jest celem lokalnych włodarzy. I cieszę się, że to nam, razem się udało.

Współpraca to nie sentyment – to konieczność ekonomiczna Charles Steinmetz

 

 

 

 

 

Oprac. D. W-W.  
Foto:arch N-ctwa