Lista aktualności Lista aktualności

Sukcesy sygnalistów na konkursie ogólnopolskim.

W dniach 21-24 maja pracownicy naszego nadleśnictwa powalczyli o laury Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

Zespół Trębaczy Myśliwskich "Gorzowska Knieja", w składzie którego gra dwoje pracowników Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie: Karol Jurczyszyn i Mariusz Cieśla, wziął udział w XX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Festiwal zorganizowany został na terenie Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku oraz Pałacu Hohenlohe w Koszęcinie będącym siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. W ramach Festiwalu odbyły się m.in. Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" oraz Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej.

W Konkursie Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego", w kategorii indywidualnej Karol Jurczyszyn, wystąpił w finałowej dogrywce najlepszych solistów i zajął II miejsce zdobywając tytuł Vice-mistrza Polski. Drugi z sygnalistów "Gorzowskiej Kniei" występujący w kategorii indywidualnej- Hubert Jurczyszyn zajął 6 miejsce. Zespół Trębaczy Myśliwskich "Gorzowska Knieja" rywalizując klasie dla zaawansowanych (mistrzowskiej) z 15 zespołami z całego kraju uplasował się na 9 pozycji.

Dużo szczęśliwszy dla zespołu "Gorzowska Knieja" okazał się Konkurs Muzyki Myśliwskiej. W klasie MB (instrumenty naturalne w stroju muzycznym B) nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce wśród 17 muzykujących grup a występując w Konkursie na najlepsze wykonanie "Hejnału XX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Brynek-Koszęcin 2015" zdobyli 3 miejsce na 12 zespołów.

Jest to najlepszy wynik jaki Zespół Trębaczy Myśliwskich "Gorzowska Knieja" osiągnął w swojej trzyletniej historii występów w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. W skład zespołu, oprócz pracowników Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie, wchodzą pracownicy Nadleśnictw Kłodawa, Bogdaniec i Głusko, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Gorzowie Wielkopolskim oraz inne osoby związane z łowiectwem okręgu gorzowskiego.

 

Więcej szczegółów dotyczących festiwalu można znaleźć na stronie: http://wojski2015.mysliwska.pl/index.php?dz=2

Źródło fotografii: www.muzyka.mysliwska.pl