Asset Publisher Asset Publisher

Dziękujemy za udział w akcji #sadziMY !

Strzelczanie również sadzili drzewa wraz z Prezydentem RP. Zarówno pogoda, jak i frekwencja w ostatni czwartek dopisały. Przygotowany materiał sadzeniowy szybko znalazł swoich opiekunów.

W ramach trzeciej edycji akcji #sadziMY Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie przed swoją siedzibą, bezpłatnie udostępniało sadzonki drzew i krzewów. Każde przekazane młode drzewko posiadało etykietę z instrukcją sadzenia, ale leśnicy również udzielali wskazówek i porad co do wyboru gatunku, jego cech i wymagań.
Idea jaka przyświeca ogólnopolskiej akcji #sadziMY to przede wszystkim dbałość o otoczenie, troska o klimat i przyrodę, powiększanie miejsc zieleni. A wszystko to można osiągnąć poprzez posadzenie i następnie pielęgnowanie roślin nie tylko na gruntach leśnych, ale również w przydomowych ogródkach czy osiedlowych skwerach. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie nas odwiedzili i trzymamy kciuki za „sadzeniowe” sukcesy!

Niestety, nie mogliśmy zrealizować wszystkich Państwa życzeń – osoby zainteresowane zakupem większej ilości sadzonek, np. do wykonania żywopłotów, kierujemy do szkółek leśnych w sąsiednich jednostkach:

 

Daria Wyrembelska-Wacławska
Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie.
Fot. arch N-ctwa