Asset Publisher Asset Publisher

Las gimnazjalistów już „szumi”!

- Nasze dzisiejsze spotkanie wynika z kilku okazji. Przedwczoraj, 21 marca  był Międzynarodowy Dzień Lasów, rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, wczoraj obchodziliśmy Dzień Wody, a dziś wspólnie posadzimy kilka arów lasu w ramach akcji „100 milionów drzew do 2017 roku". Bardzo dziękuję szkole za podjęcie tejże inicjatywy i zapraszam do sadzenia. – tak strzeleccy leśnicy przywitali uczniów Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich, którzy 23 marca przyjechali do leśnictwa Górki.

Gimnazjaliści odpowiedzieli na apel organizacji ENO Programme Association z Finlandii, która prowadzi akcję „100 milionów drzew do 2017 roku", czyli sadzenie drzew i krzewów przez dzieci, młodzież oraz wolontariuszy dla dobra środowiska i na rzecz jego zrównoważonego rozwoju.

Nad całością prac odnowieniowych czuwał gospodarz terenu – leśniczy leśnictwa Górki, pan Adam Handzel. Uczniowie zanim posadzili kilkaset sztuk sadzonek drzew liściastych, zapoznali się z zasadami bezpiecznego pobytu w lesie, potem dowiedzieli się „jak?" i „co?" się sadzi w naszych lasach oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby las dorósł do wieku rębności.

I choć pogoda nie rozpieszczała pracujących, to dobre humory dopisywały do końca spotkania. A deszcz… był przecież też potrzebny, by podlać ten „gimnazjalny las"!
 


Oprac. D. W-W.  
Foto:arch N-ctwa
 

DO POSŁUCHANIA !

 Zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z tego niezwykłego wydarzenia.