Asset Publisher Asset Publisher

Finał Powiatowych Zawodów Drwali 2014

W dniu 30 maja 2014 roku na Rynku Miejskim w Strzelcach Krajeńskich obdył się Finał Powiatowych Zawodów Drwali. Wydarzenie to było częścią II Powiatowego Dnia Strażaka i Ludzi Lasu.

Do zmagań konkursowych stanęło 5 pilarzy wyłonionych podczas kwalifikacji zorganizowanych w okolicznych Nadleśnictwach: Głusko, Smolarz, Karwin, Kłodawa i Strzelce Krajeńskie. Osoby te są pracownikami Zakładów Usług Leśnych wykonujących codzienne prace przy zagospodarowaniu i użytkowaniu lasu.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach- przerzynka kombinowana oraz okrzesywanie, które przygotowano i przeprowadzono zgodnie z Regulaminem Mistrzostw Świata Drwali IALC (International Association Logging Championships).

Zmagania konkursowe obserwowała i oceniała komisja w składzie: Jacek Więckowski, Marek Suchowera, Jacek Brzostowski-Jarek, Mateusz Iwańczak (Nadleśnictwo Głusko) i Karol Jurczyszyn.

Wydarzenie poprowadził leśniczy leśnictwa Chomętowo- Waldemar Szpila, który zapoznał zgromadzonych widzów z zasadami obowiązującymi w poszczególnych konkurencjach, przedstawił kryteria ich oceniania oraz wyjaśnił podobieństwo wykonywanych zadań do codziennych prac pilarzy w lesie.

Poniżej prezentujemy ostateczną klasyfikację Finału Powiatowych Zawodów Drwali 2014:

Miejsce Imię i nazwisko zawodnika Reprezentacja
1. Hieronim Ostrycharz ZUL Hieronim Ostrycharz
2. Witold Laskowski ZUL Witold Laskowski
3. Zbigniew Jarosz ZUL Zbigniew Kołodziej
4. Marek Świętochowski ZUL Zenon Kasprzak
5. Andrzej Stando ZUL Zenon Kasprzak


Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych turniejach drwali.

Autorem prezentowanych zdjęć jest S. Okołotowicz – dziękujemy.