Asset Publisher Asset Publisher

Różne oblicza edukacji

Pewnego razu, w biurze Nadleśnictwa gościliśmy grupę uczniów ze strzeleckiej „jedynki” wraz z opiekunem, Panią Anną Ruszczak. Uczniowie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o formach ochrony przyrody oraz o obiektach, które właśnie podlegają takiej ochronie.

W naszej jednostce sprawami ochrony przyrody zajmuje się Pani Marta Ledzianowska, która miłym gościom temat objaśniła i wskazała dokładne lokalizacje obiektów. Uczniów interesowały przede wszystkim pomniki przyrody znajdujące się na terenie Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie. Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy niedawno otrzymaliśmy krótki filmik opowiadający o wyprawie tychże miłośników przyrody w poszukiwaniu pomników.  
Jesteśmy niezmiernie dumni, iż mogliśmy przyczynić się do tak ekscytującej przygody, ale i pouczającego przedsięwzięcia. Gratulujemy i dziękujemy za współpracę.

 
A Państwa zachęcamy do obejrzenia filmu, który został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego „Gminne pomniki autorstwa Matki Natury” w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Krajeńskich jako innowacja pedagogiczna: „Jak uczyć uczenia się? Edukacja - moja inspiracja!”.

LINK DO FILMU: https://www.facebook.com/watch/?v=3481579228774456

 

D.W-W.
Fot. archiwum N-ctwa